KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12261028
nr 1226 1028
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Oljemålning, Signerad E Cullberg. Olja på duk, 81x65 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Marianne Bernadotte
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
8.000 kr
torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00
1.000 kr
1.100 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
1.200 kr
1.300 kr
1.800 kr
1.900 kr
2.000 kr
2.200 kr BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Läs mer om Stadsbrudskåren